Kosmiczny rekord w Galaktyce Mielno

Każdego roku mieleńskie ulice i urocza plaża nad Bałtykiem zapełniają się miłośnikami zimowych kąpieli. Co roku – w drugi tydzień lutego Mielno organizuje największy Zlot Morsów i z każdym rokiem jest ich co raz więcej. Tegoroczna edycja nosiła nazwę „Międzygalaktyczny Zlot Morsów” i można było spotkać różnych przybyszów z Kosmosu. W tegorocznym Zlocie udział wzięło ok 6 tys. uczestników a największym wydarzeniem był ślub Morsów – prawdziwy ślub morsowy – Iza i Artur postanowili powiedzieć sobie „tak” na plaży i zaraz po uroczystości wskoczyć do morskiej wody. Gospodarze dla wszystkich uczestników przygotowali wiele niespodzianek – największą z nich były koncerty grupy Piersi, która na wieść o tak wspaniałej imprezie postanowiła napisać piosenkę a teledysk nagrać wspólnie z Morsami podczas Wielkiego Balu jak i na plaży. Na efekt finalny wszyscy muszą poczekać – oczywiście po premierze postaramy się aby cały Świat zobaczył jak to z Morsami jest wspaniale.

 

Pozdrawiamy

1+

MORŚwIŃSKO – 720 lat Miasta Ińsko

Niedzielny dzień 02.02.2020 roku to wizyta Foczek i Morsów na zaproszenie włodarzy Ińska, które w tym roku obchodzi 720 lecie nadania praw miejskich. W związku z powyższym gospodarze postanowili przeprowadzić szereg imprez związanych z tą rocznicą. Nie zapomniano oczywiście o Morsach i do cyklu wydarzeń włączono wspólne Morsowanie wraz ze wspólnym biesiadowaniem. Morsy zaproszenie przyjęły i w licznej grupie – ponad 300 osób – stawiły się nad malowniczym jeziorem i zrobiło się bardzo głośno. W wydarzeniu oczywiście brał udział stargardzki Klub a barwne przebrania i stroje klubowe naszego Klubu widoczne były na każdym kroku. Impreza nosiła tytuł: MorśwIńsko a nasi Członkowie na długo zapamiętają kąpiel w Jeziorze Ińsko, które jest jednocześnie znajduje się w specjalnym obszarze ochrony ptaków Ostoja Ińska programu Natura 2000.

Pozdrawiamy

1+

Międzygalaktyczny Zlot z Miedwianami

Już za tydzień – od 07.02.2020 r. stargardzkie Morsy wezmą udział w największym Zlocie Morsów w Mielnie. Tegoroczna edycja nosi nazwę Międzygalaktyczny Zlot Morsów w Mielnie i będzie jak do tej pory największym zlotem na Ziemi. Organizatorzy przewidują przyjazd ok 6 tysięcy uczestników, dla których przygotowano wiele atrakcji. Największą z nich będzie oczywiście Bal Morsów, który odbędzie się w nowej lokalizacji i w jeszcze większym namiocie niż miało to miejsce dotychczas a główną Gwiazdą Balu będzie grupa Piersi – razem z Morsami postanowili nawet nakręcić teledysk i się wykąpać. Jeżeli chcecie Państwo zobaczyć największą kąpiel tej Zimy to zapraszamy w niedzielę 09.02.2020 na mieleńską plażę – zanim wskoczymy do wody to udamy się razem z innymi Klubami na największą kosmiczną paradę.

Zapraszamy

0

28 Finał WOŚP z Miedwianami

Najważniejszym wydarzeniem w Styczniu  począwszy od 1993 roku jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stargardzki Klub Morsów aktywnie uczestniczy w każdym Finale od wielu lat i tym razem nie było inaczej. Zwieńczeniem zbiórki pieniążków jest kąpiel Morsów na Rynku Staromiejskim w Stargardzie, która z roku na rok przyciąga tłumy oglądających. Dzięki uprzejmości Strażaków z OSP Żarowo mamy możliwość wykąpać się w basenie przeciwpożarowym podczas trwania różnych występów i licytacji, które odbywają się na głównej scenie w Stargardzie. Za wszystkie wrzucone pieniążki do morsowej puszki dziękujemy i do zobaczenia za rok

Siema !

0

Bursztynowy Morsik dla SKM Miedwianie

W dniach 03-05.01.2020 r. w Kołobrzegu nad pięknym Morzem Bałtyckim odbywał się VIII Międzynarodowy Zlot Morsów. W imprezie zorganizowanej przez Kołobrzeski Klub Morsów wzięło udział ok. 1500 Foczek i Morsów ze wszystkich Klubów z Polski ale również byli Goście z innych Krajów m.in. ze Szwecji i Niemiec. Podczas weekendowej imprezy zostały wyróżnione Kluby za największą aktywność w propagowaniu idei zimnych kąpieli. W tym zaszczytnym gronie znalazł się nasz Klub. Serdecznie dziękujemy – na pewno będziemy czynić to z wielką energią.

Fot. Kołobrzeski Klub Morsów

0

Morsowe powitanie Nowego Roku

Czy Ktoś zna lepszą receptę na powitanie Nowego Roku niż Miedwianie? Jest wiele sposobów, ale właśnie jak co roku w dniu 1 stycznia Klubowicze ze Stargardzkiego Klubu Morsów we właściwy dla siebie sposób wybierają Jezioro Miedwie by wspólnie złożyć sobie noworoczne życzenia w wodzie. Pomimo odwiecznego problemu płytkiego jeziora i dodatnich temperatur po raz kolejny w magicznych przebraniach weszliśmy do wody a było nas ok. 50 osób. Jaki będzie to rok? Za jakiś czas będziemy mogli się o tym przekonać a planów mamy wiele.

Pozdrawiamy

Fot. Tadeusz Surma

0

Miedwianie z darami dla zwierzaków w Kiczarowie

Po niedzielnej przedświątecznej kąpieli w dniu 23.12.2019 roku Klubowicze Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie wybrali się do podstargardzkiego Schroniska dla Zwierząt w Kiczarowie z darami, które były zbierane przez ostatnie kilka tygodni podczas naszych morsowych spotkań. W „paczce”, którą przekazaliśmy dla zwierzaków znalazły się karmy suche i mokre, ciepłe ręczniki i kocyki, pieluch i podkłady oraz inne produkty, które pozwolą wszystkim podopiecznym przetrwanie ciężkich chwil. Dziękujemy Wszystkim osobom, które przyniosły do nas dary, osobom którym los zwierzaczków nie jest obojętny.

Pozdrawiamy

Fot. Dariusz Górski e-stargard.pl

1+

Morsujące Mikołaje z tytułami

Już szósty raz członkowie Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie brali udział w świnoujskiej Inwazji Morsujących Mikołajów. Podczas każdej edycji tej wspaniałej imprezy wybierani są Miss i Mister Inwazji. Każdego roku na podium znajdowali się członkowie naszego Klubu . A wtym roku mieliśmy dubel !!! Miss i Mister VI Inwazji Morsujących Mikołajów to członkowie naszego Klubu. Całkowicie niezależna komisja chodziła i obserwowała uczestników Inwazji podczas rozgrzewki. Nie było banerów, strojów klubowych, tylko mikołajkowe przebrania. I właśnie nasz Mors Zbigniew oraz Foczka Mariola uzyskali najwięcej głosów.

Pozdrawiamy

0

Morsowe Mikołajki

W dniu 1 grudnia 2019 roku gościliśmy z wizytą na imprezie rodzinnej zorganizowanej przez Sołtysa i Radę Sołecką w Żarowie. W świetlicy w Żarowie zabawę dla dzieci wspaniałe prowadziły animatorki wspomagane przez „mikołajkowo” przebranych czlonków Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie. Na zakończenie imprezy Miedwianie po profesjonalnie przeprowadzonej rozgrzewce przez Foczkę Agnieszkę wykąpali się w specjalnie przygotowanym dla nich basenie z zimną wodą. Największy podziw wśrod obserwujących wzbudzli najmłodsi członkowie naszego Klubu, którzy bez najmniejszego problemu zanurzyli się w zimnej wodzie. Dziękujemy bardzo za zaproszenie na tak wspaniałą zabawę.

Pozdrawiamy

0

Głosowanie – Społecznik 2019-2021

Ruszyło głosowanie na nasz projekt w Społeczniku na lata 2019-2020. Dofinansowanie dostanie 50 pierwszych projektów a złożonych i zatwierdzonych jest chyba170. Można głosować na 3 projekty z tego samego adresu email, także nawet jeżeli Wasi znajomi mają swój projekt to namówcie ich również aby zagłosowali również na nasz. Nie można głosować kilka razy na ten sam projekt z tego samego adresu email- wszystkie głosy wtedy będą nieważne. Po oddaniu głosu trzeba potwierdzić głos linkiem aktywacyjnym , który przyjdzie na skrzynkę., dopiero wtedy głos zostanie zaliczony. Nasz projekt ma numer 35/RIO/SPOŁ/2020. Głosowanie trwa tylko 2 tygodnie więc trzeba się sprężąć. Nie odkładajcie tego na później , tylko przekazujcie swoim znajomym nie tylko z FB, przesyłajcie link w wiadomościach tym , którzy nie mają konta na FB.

Głosujemy poprzez formularz klikając na obrazek z lewej strony artykułu.

Każdy głos jest ważny i za każdy serdecznie dziękujemy

SKM Miedwianie

0