28 Finał WOŚP z Miedwianami

Najważniejszym wydarzeniem w Styczniu  począwszy od 1993 roku jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stargardzki Klub Morsów aktywnie uczestniczy w każdym Finale od wielu lat i tym razem nie było inaczej. Zwieńczeniem zbiórki pieniążków jest kąpiel Morsów na Rynku Staromiejskim w Stargardzie, która z roku na rok przyciąga tłumy oglądających. Dzięki uprzejmości Strażaków z OSP Żarowo mamy możliwość wykąpać się w basenie przeciwpożarowym podczas trwania różnych występów i licytacji, które odbywają się na głównej scenie w Stargardzie. Za wszystkie wrzucone pieniążki do morsowej puszki dziękujemy i do zobaczenia za rok

Siema !

Bursztynowy Morsik dla SKM Miedwianie

W dniach 03-05.01.2020 r. w Kołobrzegu nad pięknym Morzem Bałtyckim odbywał się VIII Międzynarodowy Zlot Morsów. W imprezie zorganizowanej przez Kołobrzeski Klub Morsów wzięło udział ok. 1500 Foczek i Morsów ze wszystkich Klubów z Polski ale również byli Goście z innych Krajów m.in. ze Szwecji i Niemiec. Podczas weekendowej imprezy zostały wyróżnione Kluby za największą aktywność w propagowaniu idei zimnych kąpieli. W tym zaszczytnym gronie znalazł się nasz Klub. Serdecznie dziękujemy – na pewno będziemy czynić to z wielką energią.

Fot. Kołobrzeski Klub Morsów

Morsowe powitanie Nowego Roku

Czy Ktoś zna lepszą receptę na powitanie Nowego Roku niż Miedwianie? Jest wiele sposobów, ale właśnie jak co roku w dniu 1 stycznia Klubowicze ze Stargardzkiego Klubu Morsów we właściwy dla siebie sposób wybierają Jezioro Miedwie by wspólnie złożyć sobie noworoczne życzenia w wodzie. Pomimo odwiecznego problemu płytkiego jeziora i dodatnich temperatur po raz kolejny w magicznych przebraniach weszliśmy do wody a było nas ok. 50 osób. Jaki będzie to rok? Za jakiś czas będziemy mogli się o tym przekonać a planów mamy wiele.

Pozdrawiamy

Fot. Tadeusz Surma

Miedwianie z darami dla zwierzaków w Kiczarowie

Po niedzielnej przedświątecznej kąpieli w dniu 23.12.2019 roku Klubowicze Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie wybrali się do podstargardzkiego Schroniska dla Zwierząt w Kiczarowie z darami, które były zbierane przez ostatnie kilka tygodni podczas naszych morsowych spotkań. W „paczce”, którą przekazaliśmy dla zwierzaków znalazły się karmy suche i mokre, ciepłe ręczniki i kocyki, pieluch i podkłady oraz inne produkty, które pozwolą wszystkim podopiecznym przetrwanie ciężkich chwil. Dziękujemy Wszystkim osobom, które przyniosły do nas dary, osobom którym los zwierzaczków nie jest obojętny.

Pozdrawiamy

Fot. Dariusz Górski e-stargard.pl

Morsujące Mikołaje z tytułami

Już szósty raz członkowie Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie brali udział w świnoujskiej Inwazji Morsujących Mikołajów. Podczas każdej edycji tej wspaniałej imprezy wybierani są Miss i Mister Inwazji. Każdego roku na podium znajdowali się członkowie naszego Klubu . A wtym roku mieliśmy dubel !!! Miss i Mister VI Inwazji Morsujących Mikołajów to członkowie naszego Klubu. Całkowicie niezależna komisja chodziła i obserwowała uczestników Inwazji podczas rozgrzewki. Nie było banerów, strojów klubowych, tylko mikołajkowe przebrania. I właśnie nasz Mors Zbigniew oraz Foczka Mariola uzyskali najwięcej głosów.

Pozdrawiamy

Morsowe Mikołajki

W dniu 1 grudnia 2019 roku gościliśmy z wizytą na imprezie rodzinnej zorganizowanej przez Sołtysa i Radę Sołecką w Żarowie. W świetlicy w Żarowie zabawę dla dzieci wspaniałe prowadziły animatorki wspomagane przez „mikołajkowo” przebranych czlonków Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie. Na zakończenie imprezy Miedwianie po profesjonalnie przeprowadzonej rozgrzewce przez Foczkę Agnieszkę wykąpali się w specjalnie przygotowanym dla nich basenie z zimną wodą. Największy podziw wśrod obserwujących wzbudzli najmłodsi członkowie naszego Klubu, którzy bez najmniejszego problemu zanurzyli się w zimnej wodzie. Dziękujemy bardzo za zaproszenie na tak wspaniałą zabawę.

Pozdrawiamy

Głosowanie – Społecznik 2019-2021

Ruszyło głosowanie na nasz projekt w Społeczniku na lata 2019-2020. Dofinansowanie dostanie 50 pierwszych projektów a złożonych i zatwierdzonych jest chyba170. Można głosować na 3 projekty z tego samego adresu email, także nawet jeżeli Wasi znajomi mają swój projekt to namówcie ich również aby zagłosowali również na nasz. Nie można głosować kilka razy na ten sam projekt z tego samego adresu email- wszystkie głosy wtedy będą nieważne. Po oddaniu głosu trzeba potwierdzić głos linkiem aktywacyjnym , który przyjdzie na skrzynkę., dopiero wtedy głos zostanie zaliczony. Nasz projekt ma numer 35/RIO/SPOŁ/2020. Głosowanie trwa tylko 2 tygodnie więc trzeba się sprężąć. Nie odkładajcie tego na później , tylko przekazujcie swoim znajomym nie tylko z FB, przesyłajcie link w wiadomościach tym , którzy nie mają konta na FB.

Głosujemy poprzez formularz klikając na obrazek z lewej strony artykułu.

Każdy głos jest ważny i za każdy serdecznie dziękujemy

SKM Miedwianie

Miedwianie razem ze Szlachetną Paczką

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Jak co roku klubowicze z Miedwianie – Stargardzki Klub Morsów współpracują ze Szlachetna Paczka Stargard zbierając artykuły dla Rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkie produkty i artykuły zebrane przez SKM Miedwianie zostaną przekazane wolontariuszom ze Szlachetnej Paczki i rozdysponowane na poszczególne Rodziny.

Pozdrawiamy

Święto Niepodległości u Miedwian

W dniu 11.11.2019 r.  w Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę Stargardzki Klub Morsów zorganizował Niepodległościową kąpiel. Późnym popołudniem członkowie Klubu dla uczczenia tego Święta w Barwach Narodowych spotkali się nad Jeziorem Miedwie i razem zażyli zimnej kąpieli. W tym roku przypadała 101 rocznica Odzyskania Niepodległości i z roku na rok  powiększa się grono osób, które chce uczcić ten dzień kąpiąc się. W tym roku do wody weszło ok. 80 osób.

Pozdrawiamy

SKM Miedwianie z Rekordem Polski

Ustanawianie Rekordu Polski odbyło się przy okazji wydarzenia “V Zjazd Pozytywnych Niemożliwe Nie Istnieje”. Główną inspiracją do ustanowienia rekordu była promocja morsowania jako naturalnej krioterapii, dlatego też w drewnie rzeźbiono wizerunek morsa. Ponadto promowano lokalne rękodzieło i region Karkonoszy. W wydarzeniu brali udział Członkowie naszego Klubu – Marzena i Andrzej Wójcikowie. Ustanawianie rekordu polegające na rzeźbieniu w drewnie przez rekordową liczbę osób rozpoczęło się o godzinie 16 od przeliczenia wszystkich uczestników wchodzących do strefy bicia rekordu. Oficjalne rzeźbienie na rekord rozpoczęto o 16:35 a zakończono równo godzinę później. Po  upływie regulaminowego czasu, wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia ochoczo prezentowali swoje prace. A były one wspaniałe i unikatowe!