Morsowanie to taka forma aktywności fizycznej, która nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Musimy posiadać rękawiczki, czapkę , ręcznik i ciepłą bieliznę do ubrania po kąpieli.
Czapki powinniśmy mieć dwie sztuki, jedną do kąpieli a drugą na wszelki wypadek, gdyby pierwsza nam się zmoczyła do ubrania po kąpieli.

To samo z rękawiczkami. Powinniśmy mieć dwie pary, jedną parę do kąpieli, drugą do ubrania już po kąpieli. Do kąpieli mogą ale nie muszą być rękawiczki neoprenowe, takie jak dla nurków. Nie trzeba wybierać tych najdroższych z pianki 6 mm, nam wystarczy grubość  3mm, w sumie nasz czas przebywania w wodzie to 5-10 min. a nie godziny jak to czynią płetwonurkowie.

Podobna sytuacja jest z butami neoprenowymi, można je mieć ale nie jest to wymóg. Można ubrać zwykłe obuwie do kąpieli chociażby ze względu na dno akwenu i możliwość skaleczenia. Na pewno wrażenia z kąpieli w lub bez obuwia są inne.

Oczywiście po kąpieli potrzebny jest ręcznik, można ze sobą zabrać wygodny szlafrok, pod którym o wiele łatwiej jest się przebrać. Dużą wygodą jest mata ( może być mała, łazienkowa) na której można stanąć podczas przebierania.

Dobrze jest mieć ze sobą w termosie rozgrzewającą herbatkę, po kąpieli może być nawet z kapką mocniejszej nalewki.

A tak nawiasem mówiąc to wrażenia podczas przebierania się przy ujemnej temperaturze – bezcenne :)) .To trzeba przeżyć samemu.