Lokomotywa Uśmiechu wyruszyła ze stacji

W dniu 4.09.2019 r. punktualnie o godzinie 17.15 z Teatr Letni W Stargardzie grupa sportowców (biegacze, kolarze) wyruszyła Wybiegajmy dzieciom uśmiech – Lokomotywa uśmiechu. w kierunku Pyrzyc. Akcja polega na przekazywaniu kolejno pałeczki sztafetowej w miastach każdego powiatu podczas zorganizowanych tam imprez sportowych, w zależności od możliwości uczestników. Jednocześnie wszystkie grupy biorące udział w akcji dokonają zbiórki pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci. Lokomotywa będzie “jechała” przez 21 dni i zakończy swój bieg w Stargardzie. W dniu wczorajszym sportowcy do Pyrzyc dotarli tuż przed zachodem Słońca ok. godziny 20 a na miejscu zostali przywitani przez mieszkańców oraz sportowców z Pyrzyce Biegają i innych. Zdjęcia ze sztafety oraz relacje będziecie mogli zobaczyć za pośrednictwem FB oraz na naszej stronie internetowej.

MIEDWIANIE 2018 – 2019 W PIGUŁCE

Kochani. Wakacje jeszcze w pełni, Morsiaki pomału odliczają czas do nowego sezonu, który zacznie się już w październiku i w związku z tym przygotowaliśmy małą niespodziankę. Sezon 2018 – 2019 w pigułce. Oglądajcie, wspominajcie a jeszcze niezdecydowanych może przekonamy na zimne kąpiele

Zumbowe Wytańczmy Dzieciom Uśmiech

Na 03.08.2019 roku zaprosiliśmy Państwa na charytatywną akcję pn. Wytańczmy Dzieciom Uśmiech nad Jezioro Miedwie wraz z instruktorkami Zumby, które przez 2 h nieprzerwanie prowadziły maraton Zumby połączony ze zbiórką do puszek pieniążków na pomoc dla dwóch chorych dziewczynek – Kornelki Cęcak i Milenki Zimnowody. Powyższa akcja jest kontynuacją zainicjowanej przez Mariusza Malca akcji Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech. Podczas całego dnia poprzedzonego zajęciami Jogi oraz Festynem Rodzinnym zorganizowanym przez Klubik Rodziców ze Stargardu na pomoc dziewczynek udało nam się zebrać 2462,15 PLN. Tak tak, to wspaniała pomoc od Państwa, którzy postanowiliście wrzucić pieniążki do puszek podczas zorganizowanej zabawy. Serdecznie dziękujemy instrutorkom Zumby z OSiR Stargard oraz wolontariuszkom, które bez wytchnienia poruszały się wzdłuż miedwiańskiej promenady.

Dziękujemy i Pozdrawiamy

Fot. Miedwianie Stargardzki Klub Morsów

LOKOMOTYWA UŚMIECHU – PRZYGOTOWANIA DO “PODRÓŻY”

Lokomotywa uśmiechu

No i stało się. Dzięki Waszym głosom ♥️ otrzymaliśmy dotację z programu “Społecznik” i możemy startować z naszym kolejnym pomysłem, którego mamy nadzieję, że efektem będzie integracja środowisk sportowych ze sobą, ale też z lokalną społecznością no i oczywiście finansowa pomoc Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci. Poprzez głosowanie już zrobiliśmy razem pierwszy krok w tym kierunku. Za tą aktywność serdecznie Wam dziękujemy 🙏♥️ Śledźcie proszę stronę Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech – Lokomotywa Uśmiechu oraz stronę Stargardzkiego Klubu Morsów. Już niebawem wrzucimy więcej szczegółów oraz zobaczycie relację z wydarzenia.

Fot. R. Wieczorkiewicz

#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR

Sportowe Dni Stargardu 2019 z Miedwianami

Miedwiańskie Morsy nie zapadają w sen letni. Jedni biegają a inni szukają każdej okazji aby wykapać się w choć trochę zimnej wodzie. Tym razem wzięliśmy udział w sportowych rekreacjach podczas Dni Stargardu w dniu 15.06.2019 r. Podczas Sportowych Dni Stargardu nie mogło nas zabraknąć. Duża ekipa naszych członków jak co roku bierze udział w biegu “o Błękitną Wstęgę” Pozostali zrobili to co potrafią najlepiej, czyli wykąpali się w basenie. Wprawdzie woda z wodociągów jest za ciepła jak na potrzeby Morsów , jednak te +10 stopni Celsjusza w wodzie spowodowało, że w tych upałach odczuliśmy lekką ulgę.. Wszyscy kąpiący zgodnie przyznali ,że wejście do wody zimą jest o wiele łatwiejsze, choćby z tego powodu,że jest mniejsza różnica temperatur między powietrzem a wodą. Zabawa jak zwykle z Miedwianami była przednia. Razem z nami wykapał się również przedstawiciel drugiego stargardzkiego Klubu Morsów -Kalmar.Bo morsowanie robi się coraz bardziej popularne – nawet latem 😉

Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech – Lokomotywa Uśmiechu

Szanowni Państwo. Stargardzki Klub Morsów Miedwianie wspólnie z Mariuszem Malcem, który jest członkiem naszego Klubu oraz inicjatorem akcji Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech zachęca do głosowania w programie Społecznik. LOKOMOTYWA UŚMIECHU – inicjatywa charytatywna organizatorów akcji Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech angażująca mieszkańców województwa zachodniopomorskiego,nie tylko sportowców.Polega na przekazywaniu pałeczki sztafetowej między miejscowościami wszystkich powiatów województwa.Twarzą akcji jest m.in. Monika Pyrek. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na działalność Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz integracja środowisk sportowych województwa.

Głosować możesz poprzez stronę https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj
wystarczy podać kilka danych, zaznaczyć projekt o nazwie
➡️ WYBIEGAJMY DZIECIOM UŚMIECH – LOKOMOTYWA UŚMIECHU
zjechać na sam dół, zaznaczyć oświadczenia oraz że się nie jest robotem i kliknąć oddaj głos.

 

#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR

Biegowe starty Miedwian

Wiosenno – letnia przerwa w zimowych kąpielach w stargardzkim Klubie Morsów nie jest powodem by schować się w domowych zakątkach. W tym czasie klubowicze aktywnie uczestniczą w wielu imprezach sportowych w naszym Regionie i nie tylko. W ostatnich tygodniach uczestniczyliśmy w biegach, które promują nie tylko aktywne spędzanie czasu ale także są okazją do pomocy potrzebującym oraz organizowane są w dniach ważnych dla Stargardu. Bieg dla OREW-u, Eco Run i Bieg Forsycji to wydarzenia, które pokazują że Stargardzki Klub Morsów widoczny jest przez cały rok, a znalezienie wolnej chwili na odnowę biologiczną jest niezwykle trudne. Jeśli chcielibyście zadać pytanie skąd bierzemy tyle energii to odpowiedź może być tylko jedna: Robimy to co lubimy. W najbliższym czasie będziecie mogli spotkać Miedwian na wielu imprezach biegowych i nie tylko dlatego już dziś Was zachęcamy aby również z nami spędzić wspaniały letni czas.

Pozdrawiamy

Fot. Tadeusz Surma, Jan Rybaczuk

Lany Poniedziałek u Miedwian

W poniedziałkowe południe spora grupa miłośników zimnych kąpieli odeszła od świątecznych stolików by wspólnie dokonać tradycyjnego jak przystało na Lany Poniedziałek oblewania się wodą. W tym roku świąteczna pogoda odbiegała od normy – za oknami było słonecznie i bardzo ciepło co sprawiło, że nad Jezioro Miedwie oprócz Foczek i Morsów ściągnęły tłumy spacerowiczów, którzy zapragnęli spalić nadmiar zjedzonych kalorii podczas spacerów wzdłuż promenady. Jak na Miedwian przystało po krótkiej rozgrzewce wskoczyliśmy do wody by razem pochlapać się wodą (już nie tak zimną) a następnie przed długi czas korzystaliśmy z różnej formy kąpieli. Do rozpoczęcia nowego sezonu morsowego jeszcze pół roku zatem  nim nastąpią upały pojawimy się w Miedwiu.

Pozdrawiamy

Fot. Roman Kuśmierski

Morsy na Smokach II Zakończenie sezonu 2018/2019

W sobotnie południe 13.04.2019 r.  nad Jeziorem Miedwie spotkała się bardzo liczna ok. 200 osobowa grupa Foczek i Morsów, która wzięła udział w zakończeniu sezonu morsowego Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie. Gościliśmy reprezentacje Klubów: Szczecińsko-Policki Klub Morsów im. Zbyszka Ulatowskiego,  Morsy Banie, Lodołamacze Kalisz Pomorski, Klub Morsów Piła, Szczeciński Klub Morsów Dziewoklicz, Klub Morsów Morświny, Sopel Białogard  oraz Kołobrzeski Klub Morsów. Głównym punktem programu była druga edycja wyścigów na Smoczych Łodziach, w której bezkonkurencyjni okazali się członkowie Szczecińsko-Polickiego Klubu, drugie miejsce zdobyła reprezentacja Kalisza Pomorskiego a trzecie gospodarze imprezy Miedwianie. Podczas trwania wyścigów odbywały się konkurencje sportowe na lądzie, a uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale. O godz. 16 odbyła się wspólna rozgrzewka przy rytmach Zumby i kąpiel w jeziorze. Zwieńczeniem wydarzenia był pokaz Teatru Ognia Fire Arrow o godzinie 20 oraz wspólne biesiadowanie do późnych godzin nocnych. 

Dziękujemy, że byliście z nami w tym dniu.

Fot. Wojciech Kusz

Video: SKM Miedwianie