Spotykamy się nad jeziorem Miedwie, na jego północnym brzegu, na plaży zarządzanej prze gminę Kobylanka.Jezioro Miedwie jest jednym  z największych jezior w Polsce ( piąte pod względem wielkości). Długość jeziora Miedwie wynosi 15 700 m,  a szerokość waha się od 1,5 do 3 km. Głębokość jeziora jest imponująca, bo sięga 48,3m. Długość linii brzegowej wynosi 28,8km, a powierzchnia 3527 ha .Fauna i flora jeziora i jego nadbrzeża obfituje w  wiele gatunków, również w te rzadko spotykane na podobnych terenach.

Plaża jest długa, piaszczysta,  z dobrym wejściem do wody. Jest 9 pomostów , w tym jedno długie 150-metrowe molo z ławkami, wieczorem oświetlone. Oświetlenie jest również przy linii wody, co dla nas Morsów  jest bardzo ważne, gdyż zimą szybko zapada zmrok. Tam kąpiemy się przeważnie w soboty.

Nad jeziorem znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych i gastronomicznych.  Są wypożyczalnie sprzętu wodnego, Kluby Windsurfingowe, piękna ścieżka rowerowa, wspaniały Amfiteatr, w którym odbywają się koncerty i imprezy regionalne. Tam też odbywały się  wybory Miss Miedwia, na które przyjeżdżały najładniejsze dziewczyny z całego regionu.

Kąpiemy się w akwenie wodnym przyległym do Amfiteatru ( po jego prawej stronie).Dla nas kąpiących się zimą jest trochę płytko – musimy iść spory kawałek by zanurzyć się do klatki piersiowej. Miedwianie korzystają z szatni, która umiejscowiona jest pod muszlą koncertową a po kąpieli możemy napić się tam ciepłych napojów. Jedynym mankamentem jest słabe oświetlenie.

W sumie, oprócz Klubów  Morsów typowo morskich, mamy warunki naprawdę dobre jak na „Morsy śródlądowe wód słodkowodnych”.  Od nas  tylko zależy czy będziemy umieli ten potencjał wykorzystać.

W sumie i tak najważniejsze jest morsowanie .